Sadržaj se učitava...

VIJESTI > SVIJET

20.02.2011. | PIŠE:

FA CUP City petardom ispratio Notts County: Edin Džeko ponovo strijelac

Napadač BiH odigrao cijelu utakmicu i u 88. minuti postigao četvrti pogodak za građane, dok je četiri minute ranije namjestio pogodak Tevezu

Manchester City se plasirao u osminu finala FA Cupa nakon što je na svom Eastlandsu u ponovljenoj utakmici savladao trećeligaša Notts County sa 5:0. Svoj udio u pobjedi građana imao je i Edin Džeko kojem je ovo bio drugi pogodak u ovom takmičenju. Nakon što je u prvoj utakmici Cityu omogućio novi susret (1:1), ovaj put je reprezentativac BiH glavom je pogodio za 4:0 u 88. minuti na asistenciju Carlosa Teveza. Zanimljivo, samo četiri minute prije toga Džeko je namjestio pogodak Argentincu, a u sudijskom vremenu napadač BiH je svoj konto golova u novom klubu mogao i povećati kada našao se oči u oči sa golmanom gostiju, ali mu je ovaj odbranio prilično mlak udarac.

Ostali strijelci za pobjednike bili su Patrick Vieira dva puta te Micah Richards koji je postigao pet pogodak. Za plasman u četvrtfinale City će 2. marta na svom terenu igrati protiv Aston Ville.

Arsenal je odigrao nerješeno 1:1 u gostima kod Leytona.

U četvrtfinale se plasirala ekipa Boltona zahvaljujući pogotku Ivana Klasnića iz 19. minute na gostovanju kod Fulhama. Za plasman u polufinale Bolton će na St. Andrewsu igrati protiv Birminghama.

Parovi četvrtfinala (12. i 13. mart): Stoke - West Ham-Burnley, Manchester City-Aston Villa - Everton-Reading, Birmingham - Bolton, Manchester United - Leyton-Arsenal.