Sadržaj se učitava...

SPORT > NOGOMET

28.04.2013. | PIŠE: Oslobođenje PORTAL

BH Telecom Premijer liga BiH: Trijumf Celika i Slavije, remi Travnika i Veleža

U Današnjim utakmicama 25 kola BH Telecom Premijer lige BiH Čelik je u gostima savladao Zrinjski rezultatom 2:0, dok je slavija kod kuće bila bolja od Rudara iz Prijedora 3:1. Travnik i Velež su odigrali utakmicu bez golova.

Bez iznenađenja u Lukavici

Slavija je opravdala ulogu favorita protiv prijedorskog Rudara i stigla do sigurna nova tri boda. Strijelci za pobjedu Lukavičana bili su Dudić, Rašević i Perišić, dok je počasni gol za goste postigao Mikić.

Od prve minute domaći fudbaleri krenuli su ofanzivno prema golu Bodiroge. Na prvi gol se čekalo do 35. minute. Kokot je izborio penal, a Dudić je bio siguran s bijele tačke. Samo pet minuta kasnije Dudić  je mogao i do svog drugog gola, ali je nakon solo akcije s nekih desetak metara slabo šutirao pored gola.

U drugom dijelu ekipa iz Prijedora zaigrala je nešto agresivnije kako bi što prije poravnala rezultat. Međutim, dok su Prijedorčani tražili gol, Slavija je udvostručila svoju prednost. Nakon jedne akcije domaćih, Perišić je centrirao, a Rašević odličnim udarcem pogađa za 2:0. Igrala se 71. minuta. Gosti uspjevaju smanjiti na 2:1 u 75. minuti nakon što je Stankić pokazao na bijelu tačku s koje je siguran bio Mikić. Ipak, pobjedu domaćih potvrdio je Perišić koji u prvoj minuti sudijske nadoknade postiže prelijep gol sa oko 18 metara za konačnih 3:1.