Sadržaj se učitava...

SPORT > NOGOMET

23.09.2012. | PIŠE: Redakcija

Građani ispustili vodstvo u finišu

Arsenal je osvojio veoma važan bod na gostovanju kod Manchester Citya (1:1) u okviru 5. kola Premiershipa.

Reuters | Edin Džeko sa Joleonom Lescottom proslavlja vodeći gol

Domaći su poveli preko Joleona Lescotta u prvom poluvremenu, a vodstvo Citya poništio je Laurent Koscielny desetak minuta prije kraja utakmice. Bh. reprezentativac Edin Džeko počeo je ovaj susret od prve minute, a iz igre je izašao u 68. minuti.

Manchester United slavio je u velikom engleskom derbiju pobijedivši Liverpool na njegovom Anfieldu 2:1. Pred samu utakmicu priređena je ceremonija u sjećanje na preminule navijače redsa u tragediji na Hillsboroughu, a desilo se i ono što su mnogi priželjkivali - rukovanje Luisa Suareza i Patricea Evre.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćima, koji su prijetili u više navrata. Ipak, golova nije bilo, ali u 39. minuti desio se detalj koji je promijenio utakmicu. Shelvey je nasrnuo na Evansa sa dvije noge, a glavni sudija Mark Halsey nije mnogo razmišljao i mladom veznjaku pokazao je put u svlačionicu.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na gol, a do njega su prvo došli izabranici Brendana Rodgersa. Gerrard je bio strijelac u 46. minuti. Lopta je od Johnsona stigla do kapitena Liverpoola, on ju je primio na prsa te je sa desetak metara volejom savladao Lindegaarda. Bilo kako bilo, slavlje domaćih nije dugo trajalo. Samo pet minuta kasnije, Rafael je prekrasnim, odmjerenim udarcem iskosa sa desne strane matirao golmana Liverpoola.

U 76. minuti Antonio Valencia sjurio se u šesnaesterac domaćih, no Johnson ga je srušio sa leđa, a Halsey, čini se, neopravdano pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Robin van Persie za konačnih 1:2 i pobjedu crvenih đavola.