Sadržaj se učitava...

SPORT > NOGOMET

07.04.2013. | PIŠE: FENA

Kadeti BiH pobjednici memorijala "Josip Katalinski"

Nogometna U-17 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjednik je Međunarodnog memorijalnog turnira "Josip Katalinski-Škija".

Bh. kadeti su danas u finalnom susretu na stadionu "Grbavica" bili bolji od vršnjaka iz Crne Gore nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U regularnom dijelu susret je završen rezultatom 1:1 (1:1).

Crna Gora je povela u 7. minuti golom Marka Burzanovića, a izjednačujući pogodak za BiH postigao je Adnan Osmanović u 21. minuti. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te se pristupilo izvođenju penala u kojem su bh. reprezentativci bili bolji sa 12:11.

U susretu za treće mjesto Makedonija je pobijedila selekciju Grada Sarajeva i Istočnog Sarajeva sa 2:1 (1:1).

Za igrača koji igrom najviše podsjeća na Josipa Katalinskog proglašen je bh. reprezentativac Ismail Duraković, dok golmanu BiH Emiru Čutahiji uručena  nagrada za najbolji potez na turniru.