EuroBasket: Rusi preokretom do polufinala
još 25 min. čitanja
srijeda
13. Septembar 2017.

Košarkaši Rusije plasirali su se u polufinale EuroBasketa pobjedom nad selekcijom Grčke rezultatom 74:69.
Sedat Suna/EPA, Rusi su u jednom trenutku imali zaostatak od 13 poena/EPA/SEDAT SUNA

Utakmica je ponudila dva različita poluvremena i veliki preokret ruskih košarkaša koji su na krilima fenomenalnog Shveda okrenuli momentum na svoju stranu i uspjeli doći do pobjede uprkos tome što su sredinom druge četvrtine bili u zaostatku od 13 poena.

Upravo je lošija igra Shveda bila razlog napadačke inferiornosti Rusije u prvom poluvremenu s obzirom da je najbolji ruski košarkaš ubacio samo 4 poena uz katastrofalan procenat šuta iz igre (1/7). Ipak, u drugom poluvremenu Shved je zaigrao mnogo bolje i sa 26 postignutih koševa bio najzaslužniji što je Rusija napravila veliki preokret i na kraju slavila pobjedu rezultatom 74:69.

Poslije Shveda, u redovima Rusije najefikasniji je bio i Mozgow sa 15 postignutih poena, dok je u ekipi Grčke najviše poena postigao Calathes (25), a pratili su ga Printezis sa 19 i Sloukas sa 10 postignutih poena.