Juniorke porazom od Rusije zauzele 12. mjesto na Evropskom prvenstvu
još 25 min. čitanja
nedjelja
13. Avgust 2017.

Juniorska ženska košarkaška reprezentacija BiH poražena je rezultatom 90:73 od Rusije, čime je zauzela 12. mjesto na Evropskom prvenstvu A divizije.
Sara Heljić/Fiba.com

Današnji meč nije imao prevelik rezultatski značaj za naš tim, ali i pored toga su naše košarkašice tokom većeg dijela susreta igrale kvalitetnu košarku, no Rusija je iskoristila padove koncentracije našeg tima i na kraju je slavila pobjedu.

Prva četvrtina je okončana vodstvom našeg tima rezultatom 19:15, a naše su košarkašice dobro igrale i na otvorenju druge četvrtine, prije nego je Rusija preuzela kontrolu nad utakmicom. Poluvrijeme je okončano vodstvom naših protivnica rezultatom 41:31.

To nije obeshrabrilo naše košarkašice, koje su odigrale vrhunsku treću četvrtinu nakon koje su stigle do poravnanja pri rezultatu 58:58. Ipak, do kraja meča je Rusija odigrala znatno bolje i slavila je trijumf rezultatom 90:73.

Daria Repnikova je zabilježila 19 poena za Rusiju, uz sedam skokova i tri asistencije, dok je u našem timu Sara Heljić okončala meč sa 21 poenom, 11 skokova, asistencijom i četiri ukradene lopte.