Poraz Plemića od Lovćena
još 25 min. čitanja
utorak
13. Februar 2018.

Košarkaši mostarskog Zrinjskog poraženi su u 17. kolu 2. ABA lige od Lovćena rezultatom 87:74.
Lovćen-Zrinjski/Aba Liga

Prvu četvrtinu je dobio Zrinjski 26:21 da bi Lovćen bio bolji u drugom periodu igre kojeg je riješio svoju korist rezultatom 21:14, te se na odmor otišlo sa prednosti od dva poena Lovćena, 42:40.

U trećoj dionici bilo je 27:27, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa dva poena prednosti domaćih, 69:67. To je Lovćen povećao u posljednjoj dionici i došao do trijumfa nad našim predstavnikom.

Domaće je do pobjede vodio Vrbica sa 21 poenom i tri skoka dok je Albijanić dodao 14 poena uz osam skokova. Korać je susret završio sa 13 poena i tri asistencije dok je još dvocifren bio Popović sa deset poena, šest asistencija i pet skokova.

Kod Zrinjskog najbolji je bio Princ sa 16 poena, tri skoka i dvije asistencije dok je Ljujić dodao 14 poena uz četiri skoka. Demić je susret završio sa 11 poena i pet skokova dok je još dvocifren bio Igrutinović sa deset poena, četiri skoka i tri asistencije.

Lovćen-Zrinjski 87:74 (21:26, 21:14, 27:27, 18:7)