loader_50x90
logo
Rubrika: Nogomet
(VIDEO) Savršen start sezone za Pochettinovu mašineriju: Tottenham u gostima savladao Newcastle
još 25 min. čitanja
nedjelja
13. Avgust 2017.

Tottenham je pobjedom nad Newcastleom u gostima sa 2:0 savršeno otvorio novu sezonu engleskog Premiershipa.
Peter Powell/EPA, Dele Alli postiže pogodak za ekipu Tottenhama/Peter Powell/EPA

Ekipa Mauricia Pochettina je nakon prvog poluvremena bez golova, pojačala ritam u nastavku igre i sa dva pogotka došla do sigurne pobjede protiv povratnika u najviši rang engleskog fudbala.

Na takvo nešto je i utjecao crveni karton koji je glavni sudac pokazao fudbaleru domaćeg tima Jonjou Shelveyu u 48. minuti igre zbog nesportskog ponašanja. Igrač više na terenu osokolio je gostujuću ekipu koja odmah potom u 52. minuti susreta stiže do prilike preko Harryja Kanea čiji udarac sjajno brani Rob Elliot.

Ipak, Elliot je u 61. minuti bio nemoćan kada je Dele Alli doveo Tottenham u vodstvo. Golu je prethodila sjajna akcija i kombinatorika Kanea i Eriksena na sredini terena, nakon koje je Eriksen poslao loptu u šesnaesterac domaćina, a tamo je dočekao Alli i proslijedio je u mrežu za 1:0.

Nastavio je Tottenham sa dobrom igrom i nakon gola, a nagrada za to stigla je devet minuta kasnije, nakon još jedne fenomenalne akcije koju je u gol pretvorio Ben Davies za 2:0.

Time je ujedno i postavljen konačan rezultat meča, a Tottenham se ovom pobjedom priključio Huddersfieldu i Manchester Cityju kao jedina ekipa sa upisana tri boda koja nije primila gol nakon prvog kola.