Zrinjski se iskupio za poraz od Radnika trijumfom nad Krupom
još 25 min. čitanja
subota
12. Avgust 2017.

Fudbaleri Zrinjskog slavili su večeras na Stadionu pod Bijelim brijegom rezultatom 1:0 pobjedu nad Krupom, čime su se bodovno poravnali sa vodećom Mladosti.
Zrinjski - Krupa/Adnan Demić

Fudbaleri mostarskog tima su nakon poraza protiv Radnika u prošlom kolu dobili oštre kritike od svog šefa stručnog štaba Blaža Sliškovića, koji nije bio ni najmanje zadovoljan njihovim pristupom toj utakmici.

Stoga je Zrinjski zaigrao znatno agresivnije i odgovornije u današnjem susretu protiv Krupe, koja je u utakmicu ušla sa tri osvojena boda. Već je od početka bilo jasno da će gostujući tim teško ostvariti pozitivan rezultat na današnjoj utakmici, a to je postalo još izvjesnije kada je nakon nešto manje od pola sata igre Miljan Ljubenović promašio veliku šansu za gostujući tim.

S druge strane, u više navrata nisu gol Krupe pogodili Ognjen Todorović i Nemanja Bilbija, ali su njihove šanse pomogle Zrinjskom da se ohrabri poslije loše partije u Bijeljini i zaigra kako zna i može.

I pored toga, do poluvremena nije bilo promjene rezultata, a Zrinjski je zaigrao još bolje u drugom dijelu, te je nakon nekoliko propuštenih šansi stigao do zasluženog vodstva protiv danas dosta defanzivne i indisponirane Krupe. Igrala se 60. minuta susreta kada je pogodak za domaći tim postigao Pero Stojkić, a ovaj gol je definitivno dokrajčio Krupu na današnjem susretu.

Gosti do kraja meča nisu uspjeli da odigraju smisleniju i kvalitetniju akciju, dok je Zrinjski imao nekoliko šansi da dođe do uvjerljivijeg trijumfa. Nije uspio u tome, ali će svakako domaći biti zadovoljni činjenicom da su ostvarili trijumf i da sada imaju devet bodova. S druge strane, Krupa ima tri boda, a ovaj poraz joj je bio prvi nakon duge serije pozitivnih rezultata koja je počela još prošle sezone u ligi za prvaka.