Bašić u dva seta poražen od Bedenea
još 25 min. čitanja
ponedjeljak
16. April 2018.

Mirza Bašić poražen na startu Monte Carla od Aljaža Bedenea u dva seta, 6:4,7:6(3)
EPA

Nakon što je u kvalifikacijama poražen od Stefanosa Tsitsipasa, Mirza Bašić je kao ''laki luzer'' ušao u glavni žrijeb Mastersa u Monte Carlu i ukrstio rekete sa Slovencem, Aljažom Bedeneom.

U tvrdom prvom setu, Aljaž Bedene je iskoristio jedinu brejk loptu koju je neki od tenisera imao u ovom dijelu igre i osvojio prvi set sa 6:4.

Nastavak meča donosi novi brejk Aljaža Bedena. Već u prvom gemu oduzima servis Mirzi Bašiću i čuva ga sve do sedmog gema kada naš teniser uspjeva da otme servis protivniku, izjednači, a onda u narednom servis gemu i povede sa 5:4.

I jedan i drugi teniser su do kraja seta imali po jednu brejk loptu, no nisu je iskoristili i otišlo se u taj brejk. Mirza Bašić u taj brejku prvi uzima mini brejk i vodi sa 2:0, ali odmah uzvraća Bedene i uz dva oduzeta servisa našem teniseru, te tri svoja stiže do prednosti od 5:2, koju je lako očuvao do kraja i na kraju slavio pobjedu 7:3 u taj brejku, što je ujedno bilo i 2:0 u setovima.