Nedovyesov bolji od Bašića na startu Challengera u Izmiru
još 25 min. čitanja
srijeda
20. Septembar 2017.

Bh. teniser Mirza Bašić zaustavljen je u prvom kolu Challengera u Izmiru od 233. tenisera svijeta Aleksandra Nedovyesova rezultatom 6:7, 2:6.
Bašić zaustavljen u prvom kolu/Zlatan Rašidović

Nakon tijesno izgubljenog prvog seta u kojem se vodila velika borba, Bašić je mentalno pao u drugom setu koji je Nedovyesov dobio za 27 minuta igre, prepustivši bh. igraču samo dva gema.

Nedovyesov je bio igrač koji je uglavnom dominirao i u prvom setu, prvi je stigao do brejka u trećem gemu i poveo sa 2:1, da bi se Bašić vratio u osmom kada je poravnao na 4:4. U jedanaestom gemu seta Nedovyesov je propustio tri vezane brejk prilike na servis Mirze, ali ono što nije iskoristio tad, jeste u tiebreaku koji je dobio sa 7:5.

U drugom setu Nedovyesov oduzima servis Bašiću već u drugom gemu, a do kraja istog pravi i dupli brejk, dobija ga sa 6:2 i ostvaruje plasman u drugo kolo turnira. Tamo ga očekuje duel protiv Karima-Mohameda Maamouna koji je u prvoj rundi napravio senzaciju i savladao favorizovanog Maleka Jazirija.