Šetkić deklasirao Haliaka za drugo kolo Chalengera u Izmiru
još 25 min. čitanja
utorak
19. Septembar 2017.

Bosanskohercegovački teniser Aldin Šetkić ubjedljivom pobjedom nad Mikalaijem Haliakom započeo je Challenger turnir u Izmiru.
/, Dobar start turnira za Aldina Šetkića

Šetkić je protiv 1081. tenisera svijeta slavio nakon samo 50 minuta igre rezultatom 6:0, 6:3 i tako ostvario plasman u drugo kolo gdje će igrati protiv Srbijanca Danila Petrovića.

Šetkić je u prvom setu izgubio ukupno pet poena, a od toga samo dva na svoj servis. Haliak nije bio ni blizu osvajanja gema, ali je drugi set započeo bolje, oduzevši servis našem teniseru na samom startu.

Nakon što je potvrdio brejk i poveo sa 2:0, uslijedio je ponovo period dominantne igre bh. tenisera koji osvaja šest od narednih sedam gemova i drugi set dobija rezultatom 6:3 te tako stiže do plasmana u drugo kolo turnira.